Fotokurz: Postprodukce v Adobe Lightroom Classic

Termín: na dotaz
Místo: Sušice, Americké armády 78
Délka: 5 hod.
Počet účastníků: skupina 2–4 os. nebo idividuálně
Cena: 1 900 Kč (skupina)
Cena:  2 500 Kč (individuálně)

Kvalitních snímků těžko dosáhnete bez pečlivé postprodukce. Naučte se proto snadno a rychle upravovat fotografie. Na kurzu vám ukáži jak efektivně pracovat s programem Adobe Lightroom. Projdeme si postupně import fotografií do katalogu, jejich třídění a následné úpravy, až po export hotových fotek. To vše a spoustu dalších tipů a triků pro snazší používání Lightroomu.

Adobe Lightroom Classic

Mezi hlavní přednosti Lightroomu patří jeho rychlost a všestranost při úpravě fotografií. Ovládání je snadné a intuitivní. Postprodukci máte pod kontrolou od počátečního výběru fotografií, kdy můžete využívat různé příznaky pro třídění nebo přiřazovat klíčová slova.

Pak už se můžete v klidu věnovat samotné úpravě fotek. Mezi základní úpravy patří vyvážení bílé, úpravy expozice, kontrastu a barev, doostření, odstranění šumu a mnoho dalších. Také zde můžete provádět lokální úpravy a retuše bez nutnosti používat Photoshop.

Díky možnosti hromadných úprav, může být tato činnost poměrně rychlá. Díky tomu využijete čas při postpordukci opravdu efektivně a sami uvidíte, že vás pak taková práce bude bavit.

Co se naučíte?

  • Nastavit a přizpůsobit Lightroom pro práci
  • Spravovat katalog a importovat fotky
  • Rychle a snadno upravovat fotografie
  • Používat hromadné úpravy a šetřit čas
  • Provádět lokální úpravy a retuše
  • Exportovat fotografie do různých formátů
  • Využívat klávesové zkratky
  • Užitečné tipy a triky na ovládání

 

Co budete potřebovat?

Vlastní notebook nebo PC s nainstalovaným programem Adobe Lightroom.

Pokud nemáte Lightroom nebo zvažujeze jeho pořízení. Je možné si před kurzem stáhnout a nainstalovat zkušební 30-ti denní verzi programu Adobe Lightroom Classic CC . Následně se rozhodnete, zda vám bude vyhovovat a budete ho chít používat i nadále.

Přihláška

Odevzdat vyplněnou přihlášku, a uhradit účastnický poplatek, můžete v Atelieru nebo e-mailem.

Fotokurz Postprodukce v Adobe Lr - přihláška